pursina
27 اسفند 1401 - 16:08

اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومانی خسارت سیل گناباد تخصیص نیافته است

فرماندار گناباد گفت: سیل امسال ۱۰۷ میلیارد تومان به شهرستان خسارت وارد کرد که مستندات آن در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار گرفت، اما تاکنون مبلغی تخصیص نیافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، در سال 1401 یکی از حوادثی که در شهرستان گناباد صورت گرفت برای دومین سال پیاپی بحث سیل اردیبهشت ماه بود. در این سیل خسارت های به زیرساخت‌ها و کشاورزی این شهرستان وارد شد که برخی از آنها همچنان جبران نشده است.

رضا نصیری، فرماندار گناباد در همین زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: اولین سیل در سال 1401 در شهر روشناوند بود که مردم در آزار و اذیت بودند که با هماهنگی های بوجود آمده با ستاد مدیریت بحران شهرستان کار را مدیریت کردند.

وی افزود: با وجود اینکه در 12 شهرستان سیل داشتیم متاسفانه در خیلی از این شهرها افرادی کشته شدند. ولی با مدیریت و همدلی که در شهرستان وجود داشت که خدا را شکر در گناباد خسارات جانی نداشتیم.

نصیری ادامه داد: سیل امسال 107 میلیارد تومان به شهرستان خسارت وارد کرده که مستندات آن در اختیار ستاد مدیریت بحران استان خراسان رضوی جهت تخصیص قرار گرفته است که توسط نماینده مردم گناباد و بجستان  هم در سطح ملی در دست اقدام است تا بودجه‌ای در این خصوص اختصاص دهند.

فرماندار گناباد گفت: در سال 1375 با اعتبارات ریاست جمهوری در وزارت جهاد کشاورزی سابق در 70 نقطه کشور اجرایی شد در آبخوانداری شهید سبحانی گناباد در دو فاز یک و فاز دو در سطح دو هزار هکتار به تعداد 10 خاکریز 6 کیلومتری در هر فاز انجام شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال‌جاری با شکسته شدن لین بندهای خاکی باعث بروز سیل در شهر گناباد و ایجاد خسارت.

نصیری تصریح کرد: پل روستای مند با پیگیری‌های زیاد به بهره‌برداری رسید. پل‌های بهاباد، زیبا شهر و وحدت توسط اداره راهداری و شهرداری گناباد در دست اجرا است.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: برای لایروبی و بازگشایی مسیر رودخانه‌ها 260 میلیون تومان اختصاص یافته است.

انتهای پیام/282/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099176